Erősíti együttműködését a győri kórház és a széchenyi egyetem

A Petz Lajos Egészségtudományi és Szociális Képzés Intézet szombati ünnepségén 32 frissdiplomást köszöntöttek. A végzettek ápolás és betegellátás, egészségügyi szervező – egészségturizmus szervező vagy egészségbiztosítási szakirányokon – és szociális munka képzéseken teljesítették a diploma adási feltételeket.

Dr. Nagy Sándor intézetigazgató, aki a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályának vezetője is, köszöntőjében elmondta: az idei évben 20 éves intézet a Széchenyi István Egyetem és a harmadik legnagyobb hazai kórház szakmai-tudományos bázisán működik, s ez a kooperáció lesz a klinikai alapja a közeljövőben megalakuló széchenyis egészségtudományi karnak is. Mivel Magyarországon Pécstől Nyugatra nincs orvosképzés, a szak győri megszervezésének híre meglehetősen nagy érdeklődést váltott ki. A szakmai előkészítés, az oktatói, tudományos és laboratóriumi háttér szervezése elkezdődött, s várhatóan a következő évtized második felében Győr már az orvosképzéssel is szerepelhet a térségi felsőoktatási kínálatban.