Elhunyt Nagy Lajos, nyugalmazott főiskolai docens (1932 – 2016)

Nagy Lajos temetésére a Rákospalotai köztemető (1152 Budapest, Szentmihályi út 111.) 2. sz. ravatalozójában kerül sor. A búcsúztatás 2016. február 9.-én 13.30-kor kezdődik. Szeretett kollégánk, sporttársunk, barátunk Nagy Lajos okl. gépészmérnök, nyugalmazott főiskolai docens, életének 83. évében, türelemmel viselt súlyos betegség után, 2016. január 16.-án elhunyt. A hazai autóipari technikusok, üzemmérnökök és mérnökök képzésének közismert tanára volt. 1954-től kezdve folyamatosan tanított. A Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolán, a nevelés-képzés-oktatás terén már nagy jártasságot szerzett szakember első nagy értékű munkája az autós képzés gyakorlati színterei, a laboratóriumok szakmai beruházási terveinek elkészítése volt. A rá háruló feladatokat nagy odaadással és szorgalommal végezte. Tanulmányaiból, jegyzeteiből, tankönyveiből a hazai autófenntartó vállalatok neves szakemberei, vezetői és az autósport versenyzői tanulhattak. Tevékenységével megérdemelten nyerte el munkahelyi vezetőinek, munkatársainak, hallgatóinak bizalmát és elismerését. Életében fontos szerepet játszott a sport. Fiatalon a versenyport kiváló képviselőjeként több sportágban ért el sikereket. Az egyetemen nagy gondot fordított az egyéni és a tömegsport területeire, különösen személyes példamutatásával és szervezői tevékenységével. A 80. születésnapja tiszteletére szervezett labdarugó mérkőzésen még felvillantott néhány technikai trükköt. Senior triatlon és kerékpár versenyeken többször korosztályos elsőként köszönthettük. Már 80 éves elmúlt, amikor kerékpározásban egy év alatt több mint kétezer km-t teljesített. Nagyon értett sportbarátai, munkatársai hangulatának fokozásához. Jóindulata, segítőkészsége sok barátját, munkatársát és hallgatóját segítette át nehéz élethelyzeteken. Emlékét szívünkben megőrizzük! (Temetéséről családja később intézkedik.)