Az Év gyógypedagógusa a Széchenyi-egyetemen végzett Bozsaky Ágnes

Azokat az autizmussal élő gyermekeket is megtanítja beszélni, szociális helyzetekben helytállni a Széchenyi István Egyetemen végzett Bozsaky Ágnes, akikről már mindenki más lemondott. Őt választották idén az „Év gyógypedagógusának” Magyarországon.

2021. 06. 10. – Czeiner-Szücs Anita, SZE Alumni

„Minden gyereket magaménak érzek, amikor megjelennek az első találkozáskor. Szüleik és ők is látják, hogy szeretettel fogadom őket. Szerintem ez a kulcsa a sikeres közös munkánknak. Engem a szüleim mindig arra tanítottak, hogy amit egy kisgyerekből ki lehet hozni, azt igenis ki kell tudni csalogatni” – fogalmazta meg könnyek között hivatása alappilléreit Bozsaky Ágnes, aki pedagógusnap alkalmából elnyerte a Szikra Tehetséggondozó Egyesület által meghirdetett „Év gyógypedagógusa" díjat, amely miniszteri kitüntetéssel is jár.

A győri Pöttöm Fejlesztő vezető gyógypedagógusáról a szülők értékelésükben kiemelték, hogy Bozsaky Ágnes komplex, személyre szóló fejlesztőprogramot dolgoz ki. „Megtanítja beszélni, szociális helyzetekben helytállni azokat a gyerekeket is, akikről már mindenki más lemondott. Sajátos módszerével sikeresen szóra bír nem beszélő autistákat” – idéztek a díjátadón a Széchenyi István Egyetemen végzett szakember méltatásából.

Az eredményhirdetésről készült videót itt tekinthetik meg.

Bozsaky Ágnes gyógypedagógus hivatása mellett akadálymentes építészet témában előadásokat tart a Széchenyi István Egyetem Épülettervezési Tanszékén. Fotó: Anre Media