Alumni Talk: podcast a győri jogászképzés kulisszáiról

Már meghallgatható az idei utolsó Alumni Talk podcast, amely az intézmény legklasszikusabb társadalomtudományi képzésről szól. Győrben egy évszázad szünetet követően 1995-ben kezdődött újra – akkor már egyetemi szinten – a jogászképzés az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara programjaként a Széchenyi István Főiskola bázisán.

A szakmai és a tudományos tartalom látványos gyarapodása lehetővé tette, hogy a szak, lassan 20 éve, 2002 szeptemberétől a Széchenyi István Egyetem saját programjává vált. A győri jogászképzés múltjáról, jelenéről és jövőjéről a mai adásban  dr. Smuk Péterrel, a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának dékánjával  és dr. Magyar Zsóka alumnival, a Belügyminisztérium Közigazgatási Államtitkári Titkárságának főosztályvezetőjével beszélgetünk. Tartson velünk!

Alumni Talk Podcast 4. epizód

Simon Panka ( b ) dr. Magyar Zsóka ( k ) dr. Smuk Péter ( j )

Mi a podcast?

A „podcast” szó az iPod és a broadcast (jelentése: közvetít, sugároz) angol szavak összeolvadásából keletkezett. A podcast egy olyan hanganyag (vagy videóanyag), amit készítője interneten tesz közzé. Olyan rádióadásszerű tartalom, ami feltöltést követően online érhető el. A közzétett epizódok nem csak meghallgathatóak, hanem általában letölthetőek is.

Témajavaslata van?

Ha megosztaná véleményét, vendégjavaslatait vagy témaötleteit az Alumni Talk podcast készítőivel, írja meg az alumni@sze.hu e-mail-címre. Múlt, jelen, jövő – Együtt megbeszéljük!