Színes tartalmú, adatgazdag a Széchenyi Alumni Magazin őszi száma

A Széchenyi Alumni Magazin 2021. évi őszi számának címlapján az idei Akadémiai Napon friss doktorrá avatottak szerepelnek.

- A körültekintő, óvatos haladás híve vagyok – mondta dr. Havasi Dezső a magazinnak. A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány Felügyelő Bizottsága tagjaként, ügyvédként alakítja az Egyetem életét. Felügyelő bizottsági munkájáról, három évtizedes tapasztalatairól, feladatairól beszél az interjúban.

Új korszak, új szövetségek – e szavakkal motiválta dr. Knáb Erzsébet, a Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke a XXVIII. Akadémiai Napon az intézmény munkatársait. Az Egyetem és az Universitas-Győr Alapítvány a névadó, Széchenyi István születési évfordulója alkalmából 27 éve, 1994. szeptember 21-én rendezte az első Akadémiai Napot. Az idei rendezvényen, a Szenátus szeptember 28-i ünnepi ülésén tiszteletbeli doktorokat, PhD- és habilitált doktorokat, címzetes oktatókat avattak, átadták az egyetemi közösség legnagyobb elismerését, a Pro Universitate Díjakat. Köszöntötték a dr. Hegedűs Gyula Tudományos Ösztöndíj kedvezményezettjét, méltatták a nyugdíjba vonuló kollégák egyetemi életútját. A magazin részletesen, sok szereplőt felvonultatva számol be a plenáris ülés eseményeiről.

Az európai és nemzetközi magánjog professzora dr. Milassin László. Intézményünk friss címzetes egyetemi tanára 1996 tavaszán a köztelevízióban Balogh József akkori győri polgármestert, az Universitas-Győr Alapítvány társelnökét hallotta arról, hogy Győrben a Széchenyi István Főiskolán az ELTE jogi karának kihelyezett tagozataként beindították a jogászképzést. A tanár úr másnap már Győrben, a Főiskolán tájékozódott, s rögtön alá is írta munkaszerződését.

Egyetemünkön tanult meg küzdeni - állítja Scheer Sándor, a Market Építő Zrt. alapító tulajdonosa. A hazai építőipari szférában meghatározó szerepet betöltő szakember elárulta, hogy miért köszönhet sokat a Széchenyi István Egyetemen tapasztalt vizsgadrukkoknak.

Magával ragadó személyiség. Két főiskolai és két egyetemi diploma, közoktatásvezetői szakvizsga mellett oktatási szakértői végzettséget is szerzett. Okleveles aranykalászos gazdának is mondhatja magát. A pandémia idején élelmiszer- és vegyiáru eladói és üzletvezetői képesítést is szerzett, idén pedig elkezdte PhD-tanulmányait Egyetemünk Regionális és Gazdaságtudományi Doktori Iskolájában. A gyarmati vegyeskar karnagya, a győri Pálffy Miklós Kereskedelmi és Logisztikai Technikum német- és énektanára. Érdekes és színes egyéniség Kaszalik Zita.

Karinthy Frigyes a Babits Mihályról alkotott irodalmi karikatúrájában fogalmazott így: „Szekszárdon születtem, színésznőt szerettem”. Történetünk főszereplője is Szekszárdon született, ám ő táncosnőt szeret. Esetében pedig nem a papírra vetett, hanem a kimondott szavaknak volt nagyobb jelentősége, amit a „szép magyar beszéd” és retorika versenyeken elért eredményei is alátámasztottak. A művészi és színpadi világ helyett a kommunikációt – és az Audi Hungariát választotta. Ezért is jött annak idején Győrbe, s végezte el Egyetemünkön a nemzetközi igazgatási szakot Takács Balázs.

A Rákóczi Szövetség a Győri Szervezet tiszteletbeli elnökévé választotta dr. Lanczendorfer Zsuzsannát, az Apáczai kar docensét. A néprajzkuattó tanárnő több évtizede támogatja, segíti a közösség munkáját, amely a fiatalok megszólítását és bevonását tartja legfontosabb céljának.

Tisztelt Olvasók! – így kezdődik Biczó Zalán könyvtáros, történész kollégánk, a magazin munkatársának levele a legújabb könyvéről. „A Széchenyi Istvánról elnevezett Egyetem könyvtárosaként nagy tisztelettel készítettem el Győr város és a legnagyobb magyar kapcsolatát a sajtóanyagok szempontjából vizsgáló kutatómunkámat. A gyűjtemény a városi sajtódokumentumokon alapul. Emellett Győr városi közgyűlési iratok, iskolai évfordulós ünnepségek és beszédek olvashatók a munkában.”

Az augusztus 20-i ünnep alkalmából állami és önkormányzati elismeréseket vehetett át egyetemünk több munkatársa, akiknek a magazin is gratulál.

In memoriam. Búcsúzunk közelmúltban elhunyt kollégáinktól. Dr. Bőhm Antal, dr. Horváth Pál, Láng Béla, Saáry Tibor és dr. Varsányi Judit egyetemi életútját, életművét mutatja be a magazin.

A győri Jogakadémián számos győri polgármester tanult. Ezúttal Farkas Mátyás személyét idézzük fel.

Kráter a Vénusz bolygón – olvasható a talányos cím. Győrben született, vagy városunk életében egykor jelentős szerepet játszó hírességek közül egy olyan színésznő életét mutatjuk be, aki később alapjaiban forgatta fel a magyar színjátszás történetét. Az írásból kiderül minden.

Az utazás biztonsága és kultúrája a téma az Egyetem útimarsallját bemutató cikkünknek. Katona József kereken fél évszázada a Széchenyi István Egyetem munkatársa. Gépkocsivezető és szállítási koordinátor, méginkább útimarsall.

Minden (is) a marketing – olvasható a talányos cím. A Széchenyi Alumni Magazin ötletadója, mai kiadója az X-Meditor Kft. A cég ügyvezetője, Laki Anita öregdiákunk, két diplomát szerzett intézményünkben. „Cégünkben gyakorta említést teszünk a marketingről, hiszen ez az egyik szakterületünk. Persze napjainkban szinte mindenki naponta találkozik ezzel a kifejezéssel. A legtöbben azonban csak nagyjából vannak tisztában a marketing szó jelentésével.”. Most körbejárjuk a témát.

A Széchenyi Alumni Magazin őszi számát eljuttatjuk az intézmény munkatársainak, az előfizetőknek, szakmai partnereinknek, a térség meghatározó személyiségének. a középiskoláknak és a főbb könyvtáraknak – tájékoztatott Baudentisztl Ferenc főszerkesztő.

A Széchenyi Alumni Magazin a szerkesztőség címén (Baudentisztl Ferenc: szerkesztoseg@xmeditor.hu) rendelhető meg. A lapszámokat megkapják munkatársaink, eljut előfizetőinkhez, érdeklődő öregdiákjainkhoz, partnereinkhez, a térség középiskoláiba, s működik internetes honlapunk is. A link: https://szechenyialumnimagazin.hu