45 év után tértek vissza a postaüzemi mérnökök a Széchenyi István Egyetemre

Remek hangulatú találkozót tartottak a napokban a jogelőd Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola (KTMF) egykori hallgatói a Széchenyi István Egyetem campusán. Az 1976-ban végzett postaüzemi mérnök szak 14 alumnija és hozzátartozóik érkeztek Győrbe, ahol a háromnapos találkozó alatt előadást hallhattak az egyetem fejlődéséről, campus körsétán vettek részt, valamint átvették emlékdiplomájukat is.

2021.08.17. - Simon Panka / SZE Alumni

Az egykori hallgatóknak kedvezményes kollégiumi elhelyezést biztosított alma máterük. Ahogy azt Pesti László, a főszervező alumni elmondta, boldogan látták viszont a diákszállást, hiszen szívesen élik át újra a főiskolás évek hangulatát, és az egyetem elhelyezkedése egyébként is kiváló a városi csillagtúrához.

45 éve végeztek a KTMF –en

( fotó: Májer Csaba József )

A Kommunikációs és Alumni Iroda által szervezett programok között szerepelt egy előadás, amely során az öregdiákokok meghallgathatták milyen fejlődésen ment keresztül az intézmény az elmúlt 45 évben, mióta elbúcsúztak az alma matertől. A bemutató után Czeiner-Szücs Anita, alumni vezető átadta az emlékdiplomákat. Ez követően a campus körsétán az alumnik megtekinthették az új egyetemi létesítményeket és elérzékenyülve látták viszont a régi épületeket, melyek már tanulmányaik ideje alatt is a főiskolához tartoztak. Ilyen volt a posta épülete, ahol anno hallgatóként gyakorlaton vettek részt a postaüzemi mérnökök.

Az 1976-ban végzett postaüzemi mérnökök akkor és most

( fotó: Májer Csaba József )

A vidám társaság egyik tagja magával hozta a hetvenes évek közepén készült csoportképüket is, melyet a mai környezetben újrafotózhattak, szemléltetve ezzel az idő múlását. Mint mondták, „szemük, szájuk tátva marad attól a látványos változástól, melyen az egykori kis főiskola, a KTMF keresztülment”.

Végül jó hangulatban búcsúztak a Széchenyi István Egyetemtől és Győrtől az egykori hallgatók. Ígéretük szerint legkésőbb öt év múlva, az aranydiplomák átadásán ismét ellátogatnak az intézménybe.

További képek: https://www.facebook.com/sze.alumni