Írónőként is sikeres a Széchenyi István Egyetemen végzett jogász

Kiss Viktória Nyaralás extrákkal című regényének bemutatóját tartották meg az Egyetemi Könyvtár és Levéltárban kedden. A Széchenyi István Egyetemen végzett jogász szerző hivatása a közigazgatás, szenvedélye pedig az utazás és az írás. Ezek lenyomata az Erawan Kiadó gondozásában megjelent kötet, amelyben olyan történeteket is olvashatunk, amiket egy egyetemistaként átélt olasz út, illetve a győri büntetőjogórák ihlettek.

2021.10.27. - Czeiner - Szücs Anita / SZE Alumni

Az egyetem Kommunikációs és Alumni Irodája, valamint Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara szervezésében megvalósult eseményen dr. Erdős Csaba, a kar dékánhelyettese köszöntőjét követően dr. Bencze Krisztina beszélgetett az írónővel a hallgatóként átélt élményekről, a jogászélet és a regényírás izgalmas kulisszatitkairól.

Még csak néhány hete jelent meg, de máris sikernek örvend a szerző első kalandregénye, a Nyaralás extrákkal.

(Galéria: Májer Csaba József)

„Egyetemünkön magas színvonalú jogi képzés folyik a szakma elismert elméleti és gyakorlati szakembereinek közreműködésével. A Széchenyi-egyetemen szerzett tudásomra mindig támaszkodhatok. Nemcsak a munkámban jelent biztos alapot, hanem a regényírás közben is számíthattam erre. Regényem főhőse, Abigél ugyanis szintén jogász” – emelte ki Kiss Viktória.

A beszélgetés során az írónő azt is elárulta, hogy ugyan első regénye megjelenésére hosszú éveket kellett várni, a másodikkal és a harmadikkal azonban hamarosan találkozhatnak az olvasók.